Vážení zákazníci, od 2.6.2023 do 19.6.2023 čerpáme dovolenou. Všechny objednávky vytvořené v tomto období budou odeslány 20.6.2023. Děkujeme za pochopení.

Degustační set "KVEVRI BÍLÉ" - 6x bílé gruzínské kvevri víno

Milujete víno a chtěli byste zažít něco nového? Vyzkoušejte náš exkluzivní degustační set bílých vín vyráběných tradiční gruzínskou metodou v nádobách Kvevri. Je prokázáno, že tato metoda výroby vína je stará již přibližně 8 000 let a je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kvevri vína jsou mnohem výraznější v chuti, barvě i aroma. Je to šetrná metoda výroby, díky které z hroznů dostane jejich maximum. O bílých kvevri vínech se často hovoří jako o oranžových či jantarových vínech, a to díky jejich nádherné zlatavé barvě.

Kvevri jsou velké hliněné nádoby, které se ukládají do země, a v nichž se víno vyrábí. Pro tento způsob výroby je typická fermentace celých hroznů, i se slupkami, peckami a třapinami. Dochází zde k přírodní filtraci, kdy těžší části pomalu klesají dolů na dno nádoby. Víno se následně přečerpá do druhé kvevri nádoby, kde se zapečetí a zraje obyčejně po dobu několika měsíců. Může zde být ovšem i několik let.

Skladem (2 ks)
2 985 Kč –7 % 2 785 Kč
Kategorie: Degustační sety
dreamstime xl 175718183
Novinka
ZDARMAZDARMA 2 985 Kč –7 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: